kadinlarda fon nasil cekilir

Kadınlarda Fön Nasıl Çekilir

Saçlara istenilen şeklin verilmesi, kıyafete göre kombinlenmesi kadınların çok dikkat ettiği bir konudur.

Hal böyle olunca özellikle kadınlarda saçlar birçok işleme maruz kalabiliyor.

Gidilen yerlere bağlı olarak kadınların en çok tercih ettiği işlemlerden biri olan saça fön çekmek, doğru yapıldığında kadın görünümünde harika sonuçlar veriyor.

Doğru sonuçlara ulaşmak için fön çekmeden önce birkaç noktayı atlamamak gerekiyor.

kadinlarda fon nasil cekilir
kadinlarda fon nasil cekilir

Kadınlarda çekilecek fönün yüze uyumu çok önemlidir. Göz önünde bulundurulması gereken bu konuda alın genişliği, baş ölçüsü gibi durumlara dikkat edilmelidir.

Saçın dayanıklı olması yapılan fönün kalitesini de arttırır. Bu noktada saçı destekleyici kozmetik ürünleri kullanılması kadın için tavsiye edilir.

Fön çekme işlemi fön tarakları ve fön makinesi ile gerçekleştiği için bu ürünlerin kalitesi de önemlidir. Kalitesiz fön makinelerini kullanmak saçınızı yakabileceği gibi, kalitesiz fön taraklarını kullanmak da saçlarınızı kırabilir.

Alınacak ürünlerin kalite kontrolünün düzgün yapılması önemlidir.
Kadınlar için fön çeşitleri bir sürü olmakla birlikte asıl olarak 3 fön çeşidi bulunur.

kadinlarda fon nasil cekilir
kadinlarda fon nasil cekilir

Düz fön, kıvırcık fön, dalgalı fön olarak ayırdığımız fön çeşitleri içinde de farklı çeşitler bulunabilir. Örneğin dalgalı fön çeşitlerinin içinde iri dalgalı fön bulunur.

Kısacası kadınların istediği şekle göre ana fönlere şekil verilebilir.
Saçlara fön çekmeden önce saçın yıkanmış olması şekil vermek için kadınlara kolaylık sağlar.

Eğer kabaran saçlara sahip bir kadınsanız çeşitli kozmetik saç yağlarıyla bunun önüne geçebilirsiniz. Saçları toka yardımıyla kısımlara ayırmak da tercihinize göre fön çekerken kolaylık sağlayabilir.

Alacağınız bir tutam saçın fön tarağına nasıl sarıldığı çok önemlidir. Saçın tarağa sıkı sarılması daha iyi şekil verir.

Dipten tarağa sardığınız saçı aşağı doğru çekmeniz düz fön yapmanıza neden olur. Eğer şekilli fön çekmek istiyorsanız tarağa doladığınız yönü belirleyip o tarafa doğru fön çekmelisiniz.

Buklelerin içe ya da dışa doğru olması tamamen size kalmış. Kulak yanındaki kısa saçların dipten tarağa oturtularak fön çekilmesi orada bombe bir görünüm yaratacağı için saçın ucunu tarağa dolayıp aşağı doğru fön çekmeniz daha doğru olacaktır.

kadinlarda fon nasil cekilir
kadinlarda fon nasil cekilir

En son saçın ön tarafındaki saç tutamını istediğin yöne doğru çekmeden önce yukarı doğru düz bir fön çekmeniz dolgun gözükmesi için daha iyi bir yol olacaktır.

Fön çekme işlemi bittikten sonra tercihe göre wax ya da sprey uygulanarak fönlü saçları kullanım süresi arttırılabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir